Nå kan du legge inn kommentar på bestillingen i MinOptimera

Har du en beskjed til sjåføren, eller trenger du å gi salg/kundeservice ekstra informasjon om bestillingen? Nå kan du legge inn kommentarer direkte i MinOptimera.

For å gjøre bestillingsløpet enda enklere, har vi lansert to nye kommentarfelt i MinOptimera. Feltene gjør det mulig å gi relevant informasjon samtidig som du legger inn bestillingen.

Kommentar til salg/kundeservice

Dette kommentarfeltet kan brukes når du har en beskjed knyttet til selve bestillingen. Det kan for eksempel være hvis du ikke finner et produkt i MinOptimera, eller har annen informasjon du ønsker at salg/kundeservice skal se på før bestillingen behandles.

Merk at bestillinger med kommentar til salg/kundeservice går til manuell behandling.

Beskjed til sjåfør

Kommentarfeltet til sjåfør kan brukes når du har praktisk informasjon om leveringen. Det kan for eksempel være portkode, hvor varene skal plasseres, eller andre forhold som gjør leveringen enklere.

Eksempler på beskjeder:

  • “Portkode er 1234.”
  • “Sett varene ved inngangen på høyre side.”
  • “Ring før levering.”
  • “Leveres ved brakke/container.”

Enklere bestilling – færre misforståelser

Med kommentarfelt på bestillingen kan du gi oss viktig informasjon med én gang. Det gir bedre flyt, færre misforståelser og gjør det enklere å få varene levert slik du ønsker.

Legg inn en bestilling og prøv det selv